קהילת טומאשוב לובלסקי
מקור הקהילה ומיקומה – דרום מזרח פולין

טומאשוב לובלסקי, עיירת אבותינו, היא כיום עיר קטנה (כ-20,000 תושבים כיום) השוכנת בדרום  מזרח פולין כ-120 ק"מ דרומית מזרחית  לעיר לובלין. כ-35 ק"מ דרומית לעיר זאמושץ' (כ-20 ק"מ צפונית  לגבול האוקראיני). העיר שייכת לנפת טומאשוב במחוז לובלין (מכאן השם לובלסקי).

דרומית לעיר (כ-7 ק"מ) נמצא מוזיאון מחנה ההשמדה הנורא בלז'ץ, מחנה בו ניספו מרבית יהודי טומאשוב שנותרו בעיירה עם כניסת הגרמנים (בפעם השנייה).

וועד העמותה מקיים קשר ושיתוף-פעולה עם הנהלת העיר ועם גורמי ציבור נוספים בעיר כגון : המוזיאון העירוני (שם מוקדשת פינה עם מספר פריטי יודאיקה לזכר קהילת יהודי טומאשוב בעבר) ארגון צעירים בשם "צ'אינייה", מורים בבית הספר התיכון בעיר, הנהלת מוזיאון בלז'ץ ועם ראש הכנסיה הקתולית בעיר.

בספריית הסרטונים תוכלו לצפות בסרטון שצילמנו בטומאשוב בחודש מאי 2010 בשם "הם חיו בנינו" ובו מתועדים מפגשים עם הגורמים המצויינים לעיל.

אני רוצה לדעת על:

  • סיפור הקהילה מראשיתה – 1939-1623
  • חינוך ותרבות – חיי הרוח בעבר
  • כלכלה ומסחר
  • מצא קרובים – מחפש קרובים מטומאשוב לובלסקי? מחפש מידע על המשפחה שלך? השאר תגובה בעמוד עם הפרטים המלאים של המקרה שלך והעזר בידע הקולקטיבי של מבקרי האתר וחברי הקהילה. בנוסף – נשלח את פנייתך למכותבי הניוזלטר של קהילת טומאשוב.